Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Pabianickie prowadzi całoroczne, całodobowe Schronisko dla osób bezdomnych (Pabianice, ul. Kościuszki 22/26), z którego korzysta do 30 osób.

Osobom przebywającym w Schronisku zapewniamy:

  • bezpieczne schronienie,
  • wyżywienie,
  • odzież, leki,
  • opiekę przedmedyczną
  • spotkania z psychoterapeutą uzależnień,
  • pomoc w znalezieniu pracy lub zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, a także np. uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności czy pomoc w załatwianiu bieżacych spraw urzędowych, pisaniu pism.

Osoby przebywające w Schronisku nie posiadają własnego domu, dokumentów, ani stałych źródeł dochodu, często są karani i obciążeni nałogami (alkohol, narkotyki, dopalacze). Większość osób przebywających w Schronisku to osoby schorowane i/lub niepełnosprawne, niezaradne życiowo.

noclegownia1

W Schronisku obowiązuje regulamin, dlatego na terenie placówki mogą przebywać wyłącznie osoby trzeźwe i czyste (od substancji psychoaktywnych). Pobyt w placówce, zachowując trzeźwość i czystość, jest formą terapii. Dodatkowo na terenie Schroniska prowadzona jest terapia przez psychoterapeutów, która pomaga w powrocie do społeczeństwa.

Pobyt w Schronisku jest czasowy i ma dopomóc każdemu z Mieszkańców w odnalezieniu miejsca w społeczeństwie i zdobyciu pełnej samodzielności.

Placówka dla osób bezdomnych prowadzona jest w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Zadanie dofinansowane jest dotacją (więcej w zakładce: O nas - Projekty).

Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym zapewniamy sezonowe schronienie osobom bezdomnym (tzw. miejsca interwencyjne), czyli od ok. 20 listopada do 15 kwietnia, gdzie w godzinach 19.00 - 8.00 zapewniamy miejsce do spania, koc, gorącą herbatę oraz ciepły posiłek.

Wednesday the 19th - - Joomla 3.3 Templates