Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

bezdomny

BYĆ BEZDOMNYM...

Spróbuj wyobrazić sobie jak to jest.

Nie masz mieszkania.

Nie masz pracy.

Nie masz pieniędzy.

Nie masz już dokąd pójść.

A jednak te bolesne uczucia opuszczenia i braku nadziei stają się udziałem wielu tysięcy osób żyjących wśród nas.

 

Bezdomność to zjawisko względnie trwałej sytuacji człowieka pozbawionego dachu nad głową albo nieposiadającego własnego mieszkania.

"Bezdomność i towarzyszące jej zjawiska stanowią jeden z bardziej złożonych negatywnych fenomenów życia społecznego. Owa złożoność obserwowana jest już na etapie rodzenia się problemu, na poziomie jego przyczyn. Komplikacje pojawiają się również w próbach wyjaśnienia mechanizmów, jakim podlega osoba doświadczająca bezdomnosci. Nie jest też rzeczą prostą wskazanie najbardziej adekwatnych strategii, metod i narzędzi walki z tym niszczącym zjawiskiem. Tak wielowątkowa rzeczywistość wymaga od podmiotów w nią zaangażowanych wykorzystania dużej ilości zasobów, kompetencji i umiejętności.

W takich realiach jednym z kluczowych pojęć dla sukcesu bądź porażki działania staje się współpraca." (red. M. Dębski, A. Kwaśnik, A. Wicka-Łangowska, FORUM O bezdomności bez lęku)

Osoba bezdomna to według ustawy o pomocy społecznej z dn. 12 marca 2004 r., osoba niezamieszkująca w lokalu mieszkalnym w rozumieniu przepisów o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie gminy i niezameldowana na pobyt stały, w rozumieniu przepisów o ewidencji ludności, a także osoba niezamieszkująca w lokalu mieszkalnym i zameldowana na pobyt stały w lokalu, w którym nie ma możliwości zamieszkania.

Aktualny wykaz placówek zapewniających wsparcie osobom bezdomnym znajduje się na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Wednesday the 19th - - Joomla 3.3 Templates